×
ARAMA
TanriyiTanimak.com
Bak - Keşfet - Sor
Yaşama Dair

Kaygıyla İlgili Bir Şiir

Ölüme karşı duyulan kızgınlık, korku ve endişe ile mücadele etmek.

PDF

Benim kaygım, tüm kaygılarımı bir araya toplayıp bana sunan cep telefonumdan kaynaklanıyor.

Benim kaygım, haber uygulamamdan, ardı ardına trajedi duymaktan, küresel bir salgınla karşı karşıya gelmekten ve bunların arasında kendimi çok küçük ve güçsüz hissetmekten kaynaklanıyor.

Benim kaygım, Google takvimimden, programımı dolduran, beni sürekli farklı yönlere çeken, bağlılıklarımın harcadığım zamana değip değmediğini sorgulamama neden olan tüm olaylardan geliyor.

Benim kaygım, Harvard ders notlarımdan, her dönem sonunda notlarımı çılgınca kontrol etmekten, düşük bir not görmemek için dua etmekten geliyor. Çünkü düşük not almak "önceliklerimi doğru belirleyemediğimi" düşünmeme ve bir hayal kırıklığı gibi hissetmeme neden oluyor.

Benim kaygım, takip programlarından, hiçbir gizlilik, özgürlük veya herhangi bir güvenli alan olamaması nedeniyle sürekli olarak nasıl izlenip yargılandığımdan ve ne kadar zaman geçerse geçsin güven inşa edemememden geliyor.

Benim kaygım, kalori sayma uygulamamdan, yaptığım spordan, vücudumdan, evdeki herkesin benden çok farklı görünmesinden memnun olmadığımı hatırlatmamdan geliyor.

Benim kaygım, mesaj bildirimlerinden, gece geç saatlerde ekranımın yanmasından hem ondan mesaj gelmesini hem de her şeyi unutmayı ve sadece iyileşmemi isteyen çelişkili duygularımdan geliyor.

Benim kaygım, e-posta kutumdan, stresli bir şekilde tıp fakültesinden kabul edilmeyi beklemekten ve bunun beni olmam gereken yere götürmesini ummaktan geliyor.

Benim kaygım, bu şiirden, tüm bunların başkaları tarafından anlaşılabileceği bir sanat eseri haline getirememekten geliyor.

Bunaltıcı yoğunluktan, aile dinamiklerinden, yüksek beklentilerden, beden imajından, kırık kalplerden, belirsiz gelecekten ve çok daha fazlasından...

İşte benim kaygılarım bunlardan geliyor.

---

Hayatın endişelerinin ortasında iç huzuru nasıl bulabilirsin? Cevabı bulmak için bu yazımızı okuyabilirsin:
Belirsiz Bir Dünyada İç Huzuru Bulmak

---

Yazan: Cassandra L. Pasadyn

 Tanrı'yla arkadaşça bir ilişki başlatmaya ne dersiniz?
 Bize e-mail ile ulaşın…

BU MAKALEYİ PAYLAŞIN: