×
ARAMA
TanriyiTanimak.com
Bak - Keşfet - Sor
İlişkisel Sorunlar

On Dokuz Erkekten Sonra

Hiçbir zaman bir striptiz kulübünde olmayı veya fuhuş işinde yer almayı beklememiştim…

PDF

Yazan: Tenisha Gainey

Liseden mezun olup üniversiteye başladığımda, bir fahişe olacağıma asla inanmazdım. Ama sonunda olan tam olarak buydu.

Okula gideceğim için heyecanlıydım çünkü evde kalıp community college’e (iki yıllık meslek yüksekokulu) gitmekten daha ilgi çekici görünüyordu. Oradayken üniversite ortamının yani partilerin, özgürlüğün ve yüksek öğrenim alma fırsatının tadını çıkardım. Üniversiteye gitmek en büyük başarılarımdan biriydi ve mezun olmak bir numaralı hedefimdi.

Üniversite için hazırlıksızdım…

Ama bir şekilde olacaklara hiç hazırlıklı değildim. İlk dönemimde hamile olduğumu öğrendim. İkinci dönemimde partilere sürekli çılgınca katılmaya başladım. Üçüncü döneme geldiğimde gerçekten sadece üç şey istediğimi anladım: para kazanmak, güzel şeylere sahip olmak ve "mutlu" olmak. Kampüste yerel bir striptiz kulübünde çalışan bazı erkeklerle konuştuktan sonra, egzotik dansçı olmanın bu üçünü elde etmenin en kolay yolu olduğunu düşündüm.

Bu erkeklerden birinin babası striptiz kulübünün sahibiydi. Güzel bir BMW kullanıyordu ve en yeni elektronik cihazlara sahipti: düz ekran TV'ler, son teknoloji bilgisayarlar, hayal edebileceğim her şey. Kısa süre sonra kulübe gidip etrafı kontrol ettim. Etrafa bakınıp parayla satın alabileceğim her şeyi düşündükten sonra "Bir deneyeyim" dedim. Birkaç hafta sonra, işin püf noktalarını öğrendim. Ama bu sadece başlangıçtı, çünkü insanlarla konuşmaya devam ettim ve hızlı para kazanma konusunda gittikçe daha derine indim. İşe başladıktan kısa bir süre sonra "randevu almaya", yani fahişelik yapmaya başladım.

Ancak yaklaşık dokuz ay sonra, İsa Mesih devreye girdiğinde, hayatımda 180 derecelik beklenmedik bir dönüş gerçekleşmek üzereydi.

Bunu hiç beklemezdim…

Arkadaşlarımdan biri benim için bir arabanın peşinatını yatırdı, ancak arabanın ödemesi ve sigortanın peşinatı için para bulmam gerekiyordu. Arabama dönüyordum ki inci renkli, son model bir Lincoln Limuzin yanıma yanaştı. Arabada neredeyse benim iki katım yaşında beyaz bir adam vardı. Havadan sudan konuştuk ve beni öğle yemeğine davet etti.

Arabasına bindim ve köşedeki lokantaya gittik. Konuştuk, güldük ve yemek yedik. Yemeğin sonunda, beni kilisesinin çarşamba akşamları düzenlenen Kutsal Kitap Çalışması'na katılmaya davet etti. Kendimi gizli bir polise uyuşturucu satarken yakalanmış gibi hissettim ama gitmeyi kabul ettim. O gece kilisede Tanrı benimle yaptığım her şey hakkında konuştu. Ve ben her zaman şu mazereti öne sürdüm: "Tanrı niyetimi biliyor. Ben iyi bir insanım. Karnımı doyurmak zorundayım." Kendime artık yeter dedim, tövbe ettim ve hayatımı İsa Mesih'e adadım. Tarih Temmuz 2003'tü.

Yaptığım seçimden çok heyecanlanmıştım ve bunu tüm arkadaşlarıma ve aileme anlattım. Ayrıca beni randevu için arayan erkeklere de artık bu tür şeylerle ilgilenmediğimi çünkü hayatımı Mesihe adadığımı söyledim. Arabanın parasını nasıl ödeyeceğimi bulmak için elimden geleni yaptım ama param yetmediği için arabayı satıcıya iade ettim. Striptiz kulübünde çalışmakla ilgili tüm bağlarımı kopardım, yani bir işim yoktu. Günlük olarak Kutsal Kitabımı okudum, dua ettim ve Tanrı'nın bunu çözeceğine inandım. Ve nihayetinde Tanrı bunu gerçekleştirdi.

Fahişelikten uzak yeni hayatım

Evime yakın bir yerel meslek yüksekokuluna (community college) gitmek için geri döndüm. Orada bir dönem tamamladım ve ardından kampüse arabam olmadığı için gidemedim. Ama daha iyi günlerin geleceğine ve her şeyin yoluna gireceğine olan inancımı korudum. Tanrı'ya olan yeni güvenime rağmen hala kendimi şaşkın, depresif ve endişeli hissediyordum. Kafam karışıktı çünkü sadece dua eder ve inanırsam her şeyin güllük gülistanlık olacağını düşünüyordum ama durum öyle değildi. Hayatımdaki koşullardan dolayı depresif hissediyordum, ihtiyaç duyduğumu hissettiğim bazı maddi şeylere sahip olmamak beni üzüyordu. Ve endişeliydim çünkü işlerin nasıl yoluna gireceği konusunda hiçbir fikrim yoktu.

Ağustos'un sonu geldiğinde arabam olmadığı için üniversiteye kayıt olamadım. Yakın kasabadaki donanma üssünün yemekhanesinde bir iş buldum ama işe gitmek için araç bulmakta zorlandığımdan bir ay kadar sonra işi bıraktım. Her şeyin daha iyiye gideceğinden emindim, bu yüzden kiliseye gitmeye, Söz'ü okumaya, dua etmeye ve Tanrı’ya güvenmeye devam ettim.

Ertesi yılın Şubat ayında, büyükannemin ölümünden kalan miras çeki postaya verildi, böylece bir araba satın alabildim ve okula dönebildim. Mayıs 2007'de Muhasebe alanında Fen Bilimleri Lisans Derecesi ile mezun oldum. Şu anda sağlık sektöründe çalışıyorum ve arabam gayet iyi çalışıyor!

Ayrıca kişisel hikayemi 19 Men Later: How Someone Truly Loved Me (19 Erkekten Sonra: Biri Beni Nasıl Gerçekten Sevdi) adlı bir kitapta yayınlayabildim.

Bu değişen hayata siz de tanıklık edebilirsiniz.

Maddi şeylerin peşinden mi koşuyorsunuz? Mevcut yaşamınızdan bıktınız mı? Hayatınıza bir göz atın. Onu nasıl tanımlarsınız? Heyecan verici mi? Sinir bozucu mu? Endişeli mi? Stresli mi? İlerliyor mu? Geride mi tutuyor? Birçoğumuz için zaman zaman yukarıdakilerin hepsi birden geçerlidir. Bir gün yapmayı hayal ettiğimiz şeyler ve unutmayı dilediğimiz şeyler vardır. Kutsal Kitap'ta İsa'nın her şeyi yeni yapmak için geldiği yazılıdır. Temiz bir sayfa açarak yeniden başlayabilseydiniz hayatınız nasıl görünürdü?

Eğer huzur arıyorsanız, hayatınızı dengelemenin bir yolu var. Hiç kimse mükemmel olamaz ya da mükemmel bir yaşama sahip olamaz. Ancak her birimiz, Oğlu İsa Mesih aracılığıyla Tanrı'yla kişisel bir ilişki kurarak mükemmel lütfu deneyimleme fırsatına sahibiz.

O sizi seviyor ve sizi tanımayı bekliyor. Yaşamınızdaki başarısızlıklar ne olursa olsun, bunların hiçbir önemi yoktur. Mesih İsa günahınızı kendi üzerine aldı ve çarmıhta bedelini ödedi. Sonra ölümden dirildi. O sizin yaşamınızı da onarmaya yetkindir... hatta kendisiyle kuracağınız bir ilişki aracılığıyla size yeni bir yaşam verebilir.

Dua aracılığıyla iman ederek Mesih'i hemen şimdi kabul edebilirsiniz. Dua etmek basitçe Tanrı'yla konuşmaktır. Tanrı yüreğinizi biliyor ve sözlerinizden ziyade yüreğinizin tutumuyla daha çok ilgileniyor. İşte sizin için önerilen bir duayı paylaşıyorum:

Rab İsa, Seni kişisel olarak tanımak istiyorum. Günahlarım yüzünden çarmıhta öldüğün için teşekkür ederim. Yaşamımın kapısını Sana açıyor ve Kurtarıcım ve Rabbim olarak içeri girmeni istiyorum. Hayatımın kontrolünü eline al. Günahlarımı bağışladığın ve bana sonsuz yaşam verdiğin için teşekkür ederim. Beni olmamı istediğin gibi bir insan yap. Amin…

 Tanrı'yla arkadaşça bir ilişki başlatmaya ne dersiniz?
 Bize e-mail ile ulaşın…

BU MAKALEYİ PAYLAŞIN: